REKLAMA

Nowość w miejskim szpitalu

Nowość w miejskim szpitalu

Już w najbliższą sobotę dla pacjentów otworzy się punkt pobrań w szpitalu im. J. Strusia. Dzięki temu będzie można spokojnie zrobić niezbędne badania także w dzień wolny od pracy.

11 maja to pierwsza sobota, w którą otworzy się punkt pobrań w miejskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. Placówka zdecydowała się na taki krok, by ułatwić pacjentom wykonanie badań – wiele osób ze względu na pracę nie może dotrzeć do laboratorium w dni robocze.

Punkt pobrań czynny będzie w soboty w godz. 7:30 – 12:00 (a od poniedziałku do piątku w godz. 7:15 – 13:00). Mogą z niego skorzystać pacjenci ambulatoryjni – czyli tacy, którzy mają skierowanie z przyszpitalnych poradni lub z jednostek, z jakimi szpital ma podpisaną umowę na badania laboratoryjne. Ale mogą też przyjść tam poznaniacy i poznanianki, którzy chcą wykonać płatne badania – w konkurencyjnych w porównaniu z prywatnymi laboratoriami cenach. Oznacza to, że szpital im. J. Strusia jest jednym z nielicznych w Poznaniu, które otwierają własne laboratorium w soboty dla osób, które nie są pacjentami tej placówki.

Źródło: poznan.pl

Czytaj także