REKLAMA

Wystawa NIEkonkursu

Wystawa NIEkonkursu

W Łazędze Poznańskiej trwa wystawa prac przesłanych na NIEkonkurs „Nowe Rozdanie”. Niemal 70 dzieł będzie można oglądać do 27 maja. To inicjatywa dająca szansę młodym i zdolnym, żeby pokazać obrazy, rysunki czy grafiki w galerii sztuki.

Pomysł na NIEkonkurs sztuk plastycznych „Nowe Rozdanie” zrodził się ze szkolnego projektu. Był to otwarty nabór prac, tworzonych często do szuflady przez uczniów poznańskich szkół średnich,tematyka ani technika nie były narzucone. Przeznaczony był dla wszystkich, niezależnie od doświadczenia. Nagroda za odwagę przesłania swych prac była jedna – możliwość zobaczenia ich w prawdziwej galerii sztuki, w sercu Poznania. 

Ian Fliciński, Milena Sadowczyk i Marta Kusiak – pomysłodawcy akcji – uczą się w II Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu i wśród znajomych mają wielu utalentowanych plastycznie rówieśników i rówieśniczek z poznańskich szkół średnich. Tyle że mało kto z nich ma okazję pokazać swoje obrazy, rysunki czy grafiki – a co dopiero powiesić je na ścianach prawdziwej galerii sztuki. Jak się okazuje – w Poznaniu można te przeszkody pokonać i już teraz podziwiać prace młodych zdolnych. 

Organizatorami wydarzenia są uczniowie wraz z Atelier WIMAR Stowarzyszenia Łazęga Poznańska i we współpracy z Miastem Poznań. 

Zebrane prace można oglądać od 20 do 27 maja w galerii Atelier Wimar Stowarzyszenia Łazęga Poznańska z siedzibą przy ul. Święty Marcin 75 w godz od 16:00 do 20:00. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Wydarzenie jest pod patronatem Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania oraz Młodzieżowej Rady Miasta Poznania

źródło: poznan.pl

Czytaj także