REKLAMA

Zmiany na Wartostradzie przy powstających mostach

Zmiany na Wartostradzie przy powstających mostach

Ze względu na kolejny etap budowy konstrukcji mostów Berdychowskich, konieczne są zmiany dla pieszych i rowerzystów. Wprowadzone zostaną w poniedziałek, 29 kwietnia po stronie Starego Miasta. Od tego dnia niedostępny będzie dolny odcinek Wartostrady, ale równolegle przywrócony zostanie ruch na górnym, przy klubie KontenerArt.

Planowane zmiany wynikają z postępu na placu budowy mostów pieszo-rowerowych nad Wartą i Kanałem Ulgi. Prace prowadzone są na wszystkich brzegach, które zostaną połączone wygodną przeprawą. Po stronie Chwaliszewa konieczne jest wyłączenie z ruchu dolnego odcinka Wartostrady, co umożliwi kontynuację robót na tym brzegu rzeki. Wkrótce wykonawca inwestycji będzie montował kolejne elementy konstrukcji stalowej mostu nad tym odcinkiem Wartostrady oraz w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Ze względów bezpieczeństwa konieczne jest więc wyłączenie z ruchu pieszego i rowerowego tego fragmentu nadwarciańskiej trasy. Wcześniej podobne zmiany zostały wprowadzone po stronie Berdychowa.

Od 29 kwietnia niedostępna będzie dolna Wartostrada na odcinku między północną stroną mostu św. Rocha a rejonem parku Stare Koryto Warty oraz klubu KontenerArt. Prace zostały tak skoordynowane, by jednocześnie można było udostępnić górny odcinek Wartostrady, wyłączony z ruchu w grudniu. Objazd dla rowerzystów i obejście dla pieszych prowadzić będą właśnie przez górną Wartostradę, która biegnie równolegle do odcinka wyłączonego z ruchu.

Po północnej stronie mostu św. Rocha dostępne są schody z rampą, po których można przeprowadzić rower czy wózek. Dla zwiększenia komfortu warto już w rejonie mostu Królowej Jadwigi wybierać górny odcinek Wartostrady i następnie skorzystać z przejazdu rowerowego lub przejścia dla pieszych przez ul. Mostową w rejonie przystanku tramwajowego, by swobodnie kontynuować podróż w kierunku mostu Bolesława Chrobrego.

Górna część Wartostrady po stronie Chwaliszewa będzie znów dostępna dla pieszych i rowerzystów, gdyż zrealizowano tam prace związane m.in. z fundamentami i przyczółkiem powstającego mostu. Odcinek ten zostanie udostępniony w standardzie tymczasowym, gdyż równolegle wykonawca będzie kontynuował roboty budowlane, w trakcie których rejon ten zyska docelowy wygląd i infrastrukturę.

Ze względu na prowadzone prace zamknięty jest również dolny odcinek Wartostrady po stronie Berdychowa, gdzie objazd prowadzi przez ul. Przystań i Rychlewskiego. W rejonie realizowanych robót należy zachować ostrożność.

Źródło: poznan.pl

Czytaj także