REKLAMA

Jarmark Wielkanocny

Jarmark Wielkanocny

Ręcznie wyrabiana ceramika, ozdoby świąteczne, biżuteria, a także regionalne i zagraniczne smakołyki – to i wiele więcej będzie czekać na poznaniaków podczas Jarmarku Wielkanocnego. W tym roku potrwa on od 30 marca do 2 kwietnia na pl. Wolności.
W przedświąteczny nastrój poznaniaków wprowadzą dekoracje i instalacja w postaci prawie 4-metrowej palmy wielkanocnej. W drewnianych domkach handlowych i stoiskach przybranych kolorowymi wstążkami zagości niemal 40 wystawców z unikatowymi wyrobami rękodzielniczymi.

Na pl. Wolności będzie można znaleźć wiele rzeczy przydatnych w przedświątecznych przygotowaniach – koszyki wiklinowe, wielkanocne ozdoby ceramiczne (jajka, kury, zające), ręcznie szyte ozdoby, wianki. Nie zabraknie także wielu pomysłów na oryginalne prezenty. Kupić będzie można unikatową ceramikę krymsko-tatarską, biżuterię z bursztynu, ręcznie wyrabiane świece sojowe czy galanterię. Ponadto w ofercie kupców znajdą się drewniane ozdoby czy przetwory z lawendy i rękodzieło z jej kwiatami – suszone bukiety oraz kosmetyki.

Głodni i spragnieni znajdą lokalne i regionalne smakołyki, jak np. miody z przydomowej pasieki czy podlaskie sękacze i mrowiska. Nie zabraknie też produktów zagranicznych. Od lat wielkim zainteresowaniem cieszą się oferowane na jarmarkach artykuły spożywcze pochodzące z Litwy, takie jak wiejskie chleby, kindziuki, ziołowe słoniny, smalce, cepeliny czy kresowy kwas chlebowy. Pojawią się też specjały z odleglejszych krajów – holenderskie, szwajcarskie, włoskie czy hiszpańskie sery, oliwki, a także cała gama greckich produktów z małych, rodzinnych przedsiębiorstw.

Na Jarmarku Wielkanocnym tradycyjnie będzie można również zaopatrzyć się w najrozmaitsze rodzaje alkoholi – począwszy od likierów, nalewek, wódek smakowych, destylatów, przez miody pitne, wiśniówki, aż po wina z wielkopolskich winnic.

Ofertę handlową jarmarku wzbogacą atrakcje dla najmniejszych gości – gry i zabawy oraz spotkania z Wielkanocnym Zającem, świąteczny spektakl dla dzieci oraz warsztaty wikliniarskie dla wszystkich grup wiekowych.

Dodatkowo 2 kwietnia, na rynku Łazarskim odbędzie się kiermasz „Złota Niedziela na Rynku Łazarskim”. Stragany pod nowoczesnym zadaszeniem zrewitalizowanego targowiska również zapełnią się wielkanocnym asortymentem i rękodziełem. Tam także nie zabraknie warsztatów i animacji dla dzieci.

Czytaj także

Targi Caravans Salon

Już niedługo bo 3-6 października 2024 odbędą się największe targi caravaningowe w Polsce – Targi Caravans Salon. To święto dla camperów, przyczep kempingowych i sprzętu

Czytaj więcej »