REKLAMA

POZNAŃ – ZAWODY STRZELECKIE Z UDZIAŁEM FUNKCJONARIUSZY Z AMERYKAŃSKIEJ ŻANDARMERII WOJSKOWEJ

POZNAŃ – ZAWODY STRZELECKIE Z UDZIAŁEM FUNKCJONARIUSZY Z AMERYKAŃSKIEJ ŻANDARMERII WOJSKOWEJ

Wczoraj na terenie strzelnicy policyjnej „Lizawka” odbyły się Drużynowe Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu. Na zaproszenie Szefa poznańskiej jednostki do rywalizacji przyłączyli się również funkcjonariusze z amerykańskiej Żandarmerii Wojskowej, którzy obecnie stacjonują w Poznaniu. To była doskonała okazja do wymiany doświadczeń z codziennej służby mundurowych.

Strzelnica „Lizawka” znajdująca się na terenie leśnym rejonie Nowego Miasta w Poznaniu wczoraj była miejscem, gdzie rozegrane zostały Drużynowe Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu.

Na zaproszenie Szefa poznańskiej jednostki z akcesem odpowiedzieli funkcjonariusze z Amerykańskiej Żandarmerii Wojskowej, którzy kilka miesięcy stacjonują w Poznaniu.

W rywalizacji udział wzięły trzy drużyny. Policjanci – instruktorzy strzeleccy, pod których czujnym okiem odbyły się zawody, funkcjonariusze z poznańskiej Grupy Realizacyjnej Wydziału Sztab Policji, którzy na co dzień biorą udział w zatrzymywaniu najgroźniejszych przestępców oraz amerykańscy żołnierze.

Turniej składał się z kilku rund oraz kategorii, a każde strzelnie odbyło się z innej jednostki broni. Przygotowanie takiego scenariusza zawodów nie było przypadkowe. Uczestnicy mieli możliwość spróbowania swoich sił oraz umiejętności „pracując” z bronią, której nie mają na swoim indywidualnym wyposażeniu. Takie urozmaicenie pozwoliło na przećwiczenie oraz wypracowanie pewnych taktyk i technik strzeleckich.

W trakcie spotkania funkcjonariusze z pomocą tłumacza mogli wymienić się wspólnymi doświadczeniami z codziennej służby. Wszystko odbywało się w bezpiecznych warunkach i w duchu zdrowej rywalizacji.

Na zakończenie zwycięzcy w konkurencjach indywidualnych oraz drużynowych odbierali puchary ufundowane przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów, który reprezentował Przewodniczący asp. sztab. Grzegorz Żurek.

Więcej zdjęć znajduje się na oficjalnym profilu Facebook Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

mł.asp. Marta Mróz

Czytaj także